R. 15. september 2023 kl 17.00 Heino Elleri Muusikakool
Piletid: https://piletikeskus.ee/et/2mcssh
KERTU-LIIS ÕNNIS (Eesti)
Kertu-Liis on noor pärimusmuusik, kellele meeldib avastada arhailist kandlekõla ja mängustiil,
mida on tore pisut põimida ka uuema muusika mõjutuste ja põnevate võtetega. Talle on põhiline, et
lood, mida ta mängib, saaks omaks – omamängituks.
Nii kuuleb kontserdil kandlele seatud pärimuslikke lugusid nii Eestist kui ka mujalt soome-ugri aladelt ja Rootsist. Mitmekülgses kavas on põhjamaiselt karget karakterit, metsade melanhoolset kohinat ja vanavanaisa Felix Ritso mängitud polkasid. Mõtlike ja improvisatsiooniliste lugude kaikuv kõla peegeldub eestlaslikkuses ja uitab Uurali-lähedastele paikadele. Kertu-Liisi austus meie pärimuse ja armastus oma kandle vastu lausa kumab muusikas.
Instagram: https://instagram.com/kertu_liis_onnis?igshid=YmMyMTA2M2Y=
Facebook: https://www.facebook.com/kertuliis.onnis.1
LAURA LEHTO (Eesti)
Esimese kokkupuute instrumentaalse pärimusmuusikaga sain 2015. aastal Pärimusa laagris, kus Ann Maria Piho esimesed kandle mänguvõtted ette näitas. Samal aastal alustasin väikekandle õpinguid Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikaharus õp. Tuule Kanni juures. Õpingud olid silmiavardavad ning jätkasin Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias pärimusmuusika kandle erialal, mille ajal täiendasin end ühe semestri Soomes kandlemängija Maija Pokela juures.
2021. aastal oli mul võimalus stipendiaadina osaleda Taani ethno laagris, millest saadud kogemuste tõukena soetasin endale toetuse abil soome kandlemeister Jouni Kurki tehtud 15-keelse pooltoonklappidega väikekandle.
Praegu tegutsen kandleringi juhendajana Tallinnas, loon ka oma kandlemuusikat.
LIENE SKREBINSKA (Läti)
Liene on Läti pärimusmuusika üliõpilane, kes hetkel elab ja õpib Tallinnas. Ta on mänginud koklet viie aastasest saati ning nüüd õpib ka kandle traditsiooni Eestis. Ta on osalenud rahvusvahelistes laagrites, festivalidel ja kontsertidel.